DUYURULAR

Güvenlik Çalışmaları Dergisi ULAKBİM TR Dizin tarafından taranıyor
  11 Şubat 2021

Güvenlik Çalışmaları Dergisi, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü tarafından yılda iki defa basılı ve e-dergi formatında güvenlik konusu ve güvenlikle ilişkili disiplinlerde yayın yapan akademik ve bilimsel bir dergidir. Dergide ulusal ve uluslararası alanda kabul görmüş kriterler doğrultusunda hazırlanan özgün araştırma, derleme, inceleme, çeviri (yazarından ve yayıncı kuruluştan izin almak koşuluyla), edisyon kritik, kitap-sempozyum değerlendirmeleri vb. çalışmalar yayınlanmaktadır.

Dergi, “Güvenlik” kavramını odağına alarak, ulusal ve uluslararası düzeyde güvenliğe dair problemleri disipliner veya disiplinlerarası açıdan ele alarak kuramsal ve uygulamalı özgün çalışmalar yayımlamayı kendisine ilke edinmiştir. Bu çerçevede sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanında yapılan tüm çalışmalara açıktır. ULAKBİM TR Dizin tarafından taranan Güvenlik Çalışmaları Dergisi’ne aşağıda önerilen konu başlıklarında veya ilgili diğer konularda güvenlik kavramıyla ilişkili tartışma içeren çalışmalar derginin internet sitesi üzerinden gönderebilir.
 
Önerilen Konu Başlıkları:
Güvenlik çalışmaları
Polislik çalışmaları
Uluslararası güvenlik
Ulusal ve uluslararası terörizm
Ekonomik ve mali şuçlar
İdeolojik, dini motifli ve etnik radikalleşme
Suç araştırmaları
İstihbarat
Mali suçlar
Siber suçlar
Göç ve sınır güvenliği;
Uyuşturucu ve organize suçlar;
İnsan hakları ve güvenlik
 
Dergiye makale göndermek isteyen araştırmacılar Makale Gönder menüsünü takip ederek https://guvenlikcalismalari.pa.edu.tr/makale-gonder-gbe DergiPark sistemi üzerinden çalışmalarını bize gönderebilirler.
Haber Paylaş